mapa strony   |
SmodCMS

Aktualności

Zasady rejestracji w Poradni Medycyny Pracy!


W związku z koniecznością zapewnienia jak najmniejszej ilości pacjentów w poczekalni, rekomendujemy, aby pracodawcy przesyłali skany skierowań na badania medycyny pracy mailem na adres: mp@kolmed.tarnow.pl

Centrum Medyczne KOL-MED w wiadomości zwrotnej przekaże termin proponowanej wizyty

 

 

Szanowni Pacjenci!

 

Zgodnie z zaleceniami WHO w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, zwracam się z prośbą o przychodzenie na wizyty w naszej przychodni w maseczkach ochronnych.

 

Jednocześnie przypominam o zachowaniu higieny w postaci:

 1. Częstego mycia rąk wodą z mydłem lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu min. 60%.
 2. Zakrywania ust i nosa chusteczką jednorazową lub wewnętrzną stroną łokcia, podczas kaszlu i kichania.
 3. Unikania bliskiego kontaktu z innymi osobami min. 2m.
 4. Nie dotykania niepotrzebnie oczu, nosa i ust.

 

Dyrektor Centrum Medycznego "KOL-MED"
lek. med. Marta Owczyńska

 

MEDYCYNA PRACY

Wstrzymuje się wykonywanie badań okresowych.

Informujemy, iż ważność badań okresowych została przedłużona od dnia 7 marca 2020roku do 60 dni po zakończeniu stanu epidemii. (Dz.U poz 568 z dnia 31marca 2020r.)

 

- Badania wstępne i  kontrolne pracowników wykonywane są bez zmian.

 

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA PACJENTÓW
PORADNI CHIRURGICZNEJ I ORTOPEDYCZNEJ

Od dnia 23.03.2020r. do odwołania, zostają zawieszone zaplanowane wizyty osobiste pacjentów w Poradni Chirurgicznej i Ortopedycznej za wyjątkiem:

 

W godzinach przyjęć poradni (od 08:00 do 10:00), udzielane będą lekarskie porady telefoniczne, m.in. dotyczące przekazania informacji o wynikach: wykonanych badań (laboratoryjne, RTG, EMG, histopatologiczne, USG, itp.) oraz zaleconym postępowaniu. Wystawiane będą e-recepty oraz zwolnienia lekarskie z pracy ZLA.

 

Przyjęcia lekarskie zostają ograniczone do:

 1. Chorych ze świeżymi urazami wymagającymi zaopatrzenia chirurgicznego/ortopedycznego.
 2. Wizyt kontrolnych chorych zaopatrzonych w SOR (opatrunki, usunięcia szwów, zmiany unieruchomień gipsowych, zalecone kontrole RTG zaopatrzonych złamań, itp.).
 3. Wizyt kontrolnych po zabiegach operacyjnych.
 4. Ustalonych wcześniej zabiegów operacyjnych, w tym wizyty kontrolne obejmujące usunięcie szwów, zmiany unieruchomień zewnętrznych, niezbędne opatrunki.

 

Chorzy u których występują objawy grypowe lub przeziębienia, a także pozostający w kwarantannie w razie potrzeby pilnego osobistego kontaktu z lekarzem w przypadkach wymienionych powyżej, muszą zgłosić się do jednoimiennego szpitala zakaźnego celem uzyskania pomocy.

 

(Nie wolno tym chorym przychodzić do przychodni, SOR-u szpitala "ogólnego", z uwagi na znaczne ryzyko zakażenia personelu i innych chorych).

 

MEDYCYNA PRACY

Od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 14:30, prosimy o przesyłanie kompletnie uzupełnionych skierowań wraz z numerem telefonu na e-mail: mp@kolmed.tarnow.pl. W odpowiedzi pacjent otrzyma e-maila zwrotnego z kartą obiegową.

 

WAŻNE INFORMACJE DLA PACJENTÓW

W związku z przeciwdziałaniem COVID-19 prosimy osoby, które przychodzą do Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Tarnowie tylko i wyłącznie po recepty o ich zamawianie drogą elektroniczną. Zamówienia prosimy kierować na adres e-mail: rejestracja@kolmed.tarnow.pl lub dzwoniąc od poniedziałku do piątku w godz. od 08:00 do 18:00 pod numery telefonów: 535-330-695, 14 688-60-40 lub 14 688-60-60. Przy zamówieniu należy podać numer PESEL, prawidłową nazwę leku oraz ilość opakowań. Drogą zwrotną otrzymają Państwo kod dostępu do recepty. Można również skorzystać z funkcjonalności systemu OSOZ pod adresem: www.osoz.pl. Poniżej zamieszczono film instruktażowy.

W przypadku Rejonowej Przychodni Lekarskiej w Dębicy, recepty zamawiać można pod numerem telefonu: 535-320-500.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, prosimy naszych pacjentów o ograniczenie wizyt w przychodni, jeżeli pozwala na to stan zdrowia.

Prosimy o zachowanie powagi.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z porad telefonicznych dzwoniąc pod numery telefonów rejestracji.

KOMUNIKAT W SPRAWIE KORONAWIRUSA SARS-CoV-2

Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie informujemy, iż w sprawie podejrzenia zakażeniem lub kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2 należ postępować zgodnie z komunikatami znajdującymi się na stronie https://tarnow.psse.malopolska.pl/

Ponadto pełniony jest całodobowy dyżur alarmowy pod numerem 602430042 oraz dyżur epidemiologiczny pod numerem 666035666

W przypadku podejrzenia zachorowania w/w sprawie nie zgłaszamy się do lekarzy POZ lub innych placówek poza tymi wykazanymi w komunikatach.

 

 

Szanowni Państwo,

Uruchomiliśmy możliwośc zamawiania recept za pomocą portalu OSOZ.pl. Prosimy o zapoznanie się z poniższym filmem. Do zamówienia konieczna jest karta OSOZ oraz aktywne konto na portalu.

 

Pobrania będą realizowane w Gabinecie Położnej Środowiskowej (Budynek B, II Piętro, pok. 209)
Możliwe będzie również założenie Indywidualnego Konta Pacjenta. Pracownik NFZ będzie przyjmował w budynku B, II piętro, pok. 202 od godziny 10:00 - 14:00

 

Szanowni Państwo

Przypominamy, że od 8 stycznia 2020 roku poza wskazanymi wyjątkami w obiegu pozostaną tylko recepty elektroniczne tzw. „e-recepty”. Aby w pełni korzystać z udogodnień jakie za sobą niesie e-recepta już teraz warto zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta przy wykorzystaniu Profilu Zaufanego. Aby uzyskać Profil Zaufany należy złożyć elektroniczny wniosek na stronie pz.gov.pl oraz udać się do punktu potwierdzającego.

Dnia 11.09.2019 roku (środa) 
w godzinach 8:00-14:00 
w naszej placówce w Tarnowie 
(budynek B, I piętro, gab. 106)
, będzie można potwierdzić
swój Profil Zaufany,
 a także uzyskać informacje 
na temat tego jak działa e-recepta
 i internetowe Konto Pacjenta.
 
 Prosimy o zabranie ze sobą
 dowodu osobistego 
oraz posiadanie konta e-mail.
Dnia 11.09.2019 roku (środa) 
w godzinach 8:00-14:00 
w naszej placówce w Tarnowie 
(budynek B, I piętro, gab. 106)
, będzie można potwierdzić
swój Profil Zaufany,
 a także uzyskać informacje 
na temat tego jak działa e-recepta
 i internetowe Konto Pacjenta.
 
 Prosimy o zabranie ze sobą
 dowodu osobistego 
oraz posiadanie konta e-mail.
Dnia 11.09.2019 roku (środa) 
w godzinach 8:00-14:00 
w naszej placówce w Tarnowie 
(budynek B, I piętro, gab. 106)
, będzie można potwierdzić
swój Profil Zaufany,
 a także uzyskać informacje 
na temat tego jak działa e-recepta
 i internetowe Konto Pacjenta.
 
 Prosimy o zabranie ze sobą
 dowodu osobistego 
oraz posiadanie konta e-mail.
Dnia 11.09.2019 roku (środa) 
w godzinach 8:00-14:00 
w naszej placówce w Tarnowie 
(budynek B, I piętro, gab. 106)
, będzie można potwierdzić
swój Profil Zaufany,
 a także uzyskać informacje 
na temat tego jak działa e-recepta
 i internetowe Konto Pacjenta.
 
 Prosimy o zabranie ze sobą
 dowodu osobistego 
oraz posiadanie konta e-mail.
 
E-RECEPTA w Centrum Medycznym KOL-MED
 
Informujemy, iż od dnia 21.03.2019 lekarze pracujący w naszej przychodni będą sukcesywnie zmieniać sposób przepisywania leków, wystawiając tym samym recepty w formie elektronicznej. Jest to zdecydowanie ułatwienie dla Pacjentów, którzy z taką receptą będą mieli większe możliwości częściowej realizacji recepty. Równocześnie, zagubienie wydruku informacyjnego nie będzie oznaczało konieczności ponownej wizyty u lekarza.
 
Funkcjonalność powyższa działa w oparciu o platformę P1, a przy wykorzystaniu Internetowego Konta Pacjenta istnieje możliwość automatycznego wysyłania e-recepty na maila lub smsem. W takiej sytuacji nie jest potrzebny żaden wydruk, całość odbywa się w pełni elektronicznie. 
 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami funkcjonowania projektu e-recepty. Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne. Polecamy również przejście na stronę www.pacjent.gov.pl
 
 
 
Bezpłatne badania dla kobiet
 
Centrum Medyczne "KOL-MED" sp. zoz zaprasza Panie do korzystania z bezpłatnych badań cytologicznych w ramach programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, adresowanych dla kobiet w wieku od 25 do 59 roku życia, które w ciągu ostatnich trzech lat nie wykonywały badań cytologicznych. Badanie cytologiczne wykonywane jest w Poradni Ginekologicznej, II piętro budynek B (bez skierowania) w czwartki w godzinach od 14:00-16:00 telefon kontaktowy (14) 688-60-50 - codziennie w godzinach pracy Poradni Ginekologicznej.
 
Szanowny Pacjencie Przychodni! Zwracamy się z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety, która stanowić będzie podstawę do oceny i poprawy jakości świadczonych przez nas usług oraz odesłaniu jej na adres dyrekcja@kolmed.tarnow.pl z dopiskiem ANKIETA.
 

Centrum Medyczne „Kol-Med” s.p.z.o.z. w Tarnowie informuje, że opracował ofertę dla SENIORÓW na rok 2019. Oferta w postaci Karta „Seniora PLUS” skierowana jest dla osób od 55 r. ż. Seniorzy mogą korzystać jeden raz w roku z bezpłatnego badania diagnostycznego - EKG, badań analitycznych (glikemii, TSH, cholesterol, morfologia, OB, mocz), oraz posiadać zniżkę na szczepienie przeciw grypie. Warunkiem skorzystania z Karty „Senior PLUS” jest posiadanie lekarza POZ w CM „KOL-MED” w Tarnowie. Karta ma ważność w roku kalendarzowym w którym została wydana. Karty Seniora można odbierać w Administracji w Dziale Organizacji i Monitorowania Świadczeń Zdrowotnych Bud. B. I Piętro pok. 109. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:00.

 

Informacje telefoniczną odnośnie Karty Seniora
można uzyskać pod numerem telefonu 014 688-60-39.

 

Centrum Medyczne "KOL-MED" samodzielny publiczny zakład opieki w Tarnowie uprzejmie informuje iż w ramach Medycyny Pracy oferujemy badania dla:

 • Pracowników – wstępne, okresowe i kontrolne (firmy z umowami lub własna działalność).
 • Kierowców i kandydatów na kierowców wszystkich kategorii.
 • Uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów szkół wyższych.
 • Badania marynarzy.
 • Badania dla osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń.
 • Badania dla osób zatrudnionych przy produkcji i obrocie materiałami wybuchowymi.
 • Badania pracowników ochrony fizycznej.
 • Badania psychotechniczne.
 • Badania konsultacyjne (okulista, laryngolog, neurolog).
 • Badania dla celów sanitarno-epidemiologicznych.

 

Kontynuując nasze działania w zakresie ISO w marcu 2017r otrzymaliśmy certyfikat zgodny z normą ISO 9001:2015 wydany przez jednostkę certyfikująco TUV Rheinland Polska Sp zo.o ul Komitetu Obrony Robotników w Warszawie.

Certyfikat jest ważny do: 03.04.2020 r.

 

Ciągłe doskonalenie Systemu zarządzania Jakością stanowi, że CM Kol-Med Sp zoz jest organizacją przyjazną pacjentowi, działającą w sposób jasny, przewidywalny w zakresie pracy i świadczonych usług.

Szczegół w zakładce Polityka SZJ (Systemu Zarządzania Jakością)

 

Oferujemy:

Możliwość wykonania badań w ciągu jednego dnia po wcześniejszej rezerwacji osobiście (budynek A, gabinet 208) lub telefonicznie pod numerem telefonu: (14)688-60-55 codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00.

 

INFORMACJE OGÓLNE

Centrum Medyczne "KOL-MED" na mapie tarnowskich placówek zdrowia pojawia się już w latach 50 – tych XX wieku. Początkowo jako przychodnia lekarska z dniem 1 kwietnia 1975 roku, Zarządzeniem Ministra Komunikacji Nr 21 staje się jednostką organizacyjną przedsiębiorstwa Polskie Koleje Państwowe – kolejowym zakładem opieki zdrowotnej i w związku z tym przyjmuje nazwę Obwód Lecznictwa Kolejowego z siedzibą w Tarnowie. W skład OLK wchodzą Rejonowe Przychodnie Lekarskie w: Bochni, Brzesku, Dębicy, Tuchowie, Dąbrowie Tarnowskiej oraz w Szczucinie. Zadaniem OLK było zachowanie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego podopiecznych kolejowej służby zdrowia oraz dobór zawodowy gwarantujący bezpieczeństwo ruchu kolejowego w części zależnej od stanu zdrowia pracowników. Obwód udziela świadczeń zdrowotnych osobom uprawnionym do kolejowej opieki medycznej.

Obwód Lecznictwa Kolejowego w strukturach kolejowych funkcjonuje do 1998 roku tj. do momentu zmian restrukturyzacyjnych w PKP. Z dniem 30 listopada 1998 roku, zarządzeniem Nr 17 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej Obwód Lecznictwa Kolejowego zmienia formę organizacyjno – prawną i zaczyna istnieć jako Obwód Lecznictwa Kolejowego samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej z siedzibą w Tarnowie. Również z tą datą przychodnie stają się dostępne dla wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic.

Uchwałą Nr XVII/193/2000 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 21 lutego 2000 roku oraz postanowieniem Sadu Rejonowego w Tarnowie Wydział V Gospodarczy z dnia 11 kwietnia 2000 zmieniona zostaje nazwa OLK sp zoz na Centrum Medyczne „KOL-MED” samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej z siedzibą w Tarnowie.

Przychodnia w szczególności działa w oparciu o przepisy ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654 z późn. zm.) oraz Statutu zatwierdzonego przez podmiot tworzący – Województwo Małopolskie. Na dzień dzisiejszy Centrum tworzą przychodnie w Tarnowie, Bochni, Brzesku, Dębicy, Tuchowie. Przychodnie świadczą usługi na podstawie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie: Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, Rehabilitacji, Usług stomatologicznych, Psychiatrii, Pielęgniarstwa środowiskowo – rodzinnego. Posiada również szeroko rozwiniętą bazę diagnostyczną: radiologiczną, ultrasonograficzną.
 

Organem założycielskim Centrum Medycznego "KOL-MED"
samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej w Tarnowie
jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Informacje telefoniczną odnośnie Karty Seniora
można uzyskać pod numerem telefonu 014 688-60-39.

 

 

Wersja do druku

Aktualności